Obsah

MARTINO HAMMERLE - BORTOLOTTI, Moravská filharmonie Olomouc: „Jubilejní operní koncert“

MARTINO HAMMERLE-BORTOLOTTI, Moravská filharmonie Olomouc, „Jubilejní operní koncert“ 1Popis: 15. operní recitál rakousko-italského barytonisty.
Charismatický operní pěvec s jedinečným hlasem uvede za doprovodu olomoucké filharmonie slavné árie z oper Giuseppe Verdiho a jako moravskou premiéru část z opery Templáři na Moravě od Karla Šebora. Vstupenky za 300 Kč (v den koncertu 350 Kč) jsou již nyní v prodeji v Turistickém informačním centru Valtice - tel: +420 734 256 709.

Pozvání i letos přijala Moravská filharmonie Olomouc s dirigentem Petrem Šumníkem. Olomoucká filharmonie patří k předním a nejstarším symfonickým orchestrům v České republice. Na jejím uměleckém vývoji se podílely významné osobnosti české i světové hudební scény. Doprovázela např. takové operní hvězdy jako je José Carreras (jeden ze tří slavných tenorů), José Cura či Elina Garanča. Za dobu své existence si MFO vytvořila mimořádně rozsáhlý a rozmanitý repertoár. Má bohatou diskografii a vystupuje na významných mezinárodních hudebních festivalech doma i v zahraničí. Pořádá festivaly Dvořákova Olomouc a Mezinárodní varhanní festival Olomouc. Mezi její činnosti patří také řada vzdělávacích aktivit pro děti a mladé lidi.


DEUTSCH:
Konzert: MARTINO HAMMERLE - BORTOLOTTI (österreichischer Opernsänger).
Mitwirkende: Mährische Philharmonie Olmütz.
Veranstaltungsort: Valtice - Winterreithalle auf Schloss Valtice.
Programm: berühmte Opernarien von Giuseppe Verdi und aus der Oper „Die Tempelritter in Mähren“ von Karel Šebor (hier erstmals in Mähren gespielt).

Kartenvorverkauf ab sofort:
Eintrittskarten zum Preis von 300 CZK (12 €), am Konzerttag 350 CZK (14 €), können im Touristischen Informationszentrum Valtice bestellt werden.
E-Mail: tic@valtice.eu. Mobil: +420 734 256 709.

Wir freuen uns, Sie bei diesem Konzert in Valtice begrüßen zu dürfen.


Datum konání: 9. 6. 2019 začátek od 16:00

Místo konání: Státní zámek Valtice – Zimní jízdárna, Valtice

Typ akce: hudba

Organizátor: Město Valtice

Plné vstupné: 300 Kč

Poznámka: 350 Kč v den koncertu

informace: Turistické informační centrum Valtice - tel: + 420 734 256 709, e-mail: tic@valtice.eu, http://www.valtice.eu

 Video - sestřih z koncertu 2018: https://www.rtvj.cz/martino-hammerle-bortolotti-za-bourlivych-ovaci-zahajil-valtickou-kulturni-sezonu/


Příloha

Vytvořeno: 7. 12. 2018
Poslední aktualizace: 20. 3. 2019 09:04